Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4
1
DROGA / Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 33/1 dnia Kwiecień 08, 2015, 20:42:47 »
140,- netto ale to jestpewnie negocjowalne. Cena wynika z innego rodzaju przeznaczenia nawierzchni - wymiana gruntu, więcej podsypki i grubsza kostka. Mam obecnie wycenę zrobienia podobnego pasa jak Ty w yumbo tylko w kostce za ok 55,- za m2 plus materiał - czyli za ok. 85-90,- za m2. Czekam na info czy fachowiec mógłby podjąć się zrobienia drogi i za jaką kasę.

Co do obecnej sytuacji - podpisałem i odesłałem papier na temat budowy drogi z yomb. Lepsza taka niż to co jest teraz :)
2
DROGA / Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zsd - 35/1 dnia Kwiecień 07, 2015, 22:32:13 »
No to jeszcze ja:
- zgadzam się, że koszt yumbo jest duży i nie każdego na takie coś jest stać.
- wszelki żwirek natomiast uważam za rozwiązanie mega nietrwałe - i to jest dosłownie kasa wywalona w błoto.
- yumbo nie jest najlepszym jakościowo rozwiązaniem, ale chyba na tę chwilę jedynym rozsądnym.
- ja jestem na tak za yumbo tym bardziej, że mam już przed domem chodniczek z yumbo i jest elegancko :)

Pytanie czy żeby Chmara drogę zbudował musi być 100% chętnych? Bo jeśli tak, to raczej szanse na to marne :).

Pytanie skąd taka cena za położenie kostki (140/m2)? Nie znam się - pytam jako laik, bo w ogródku wychodzi o wiele taniej. To kwestia przygotowania podłoża?
No i te 140 to jest brutto czy netto? :)
3
DROGA / Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 33/1 dnia Kwiecień 01, 2015, 13:27:25 »
Zgadzam się, że najlepsze wyjście to kostka. Koszt wraz z obrzeżami to ok 140/m2. Co do finansowania to można zastanowić się nad założeniem spółdzielni, ale to pewnie dopiero po wprowadzeniu się wszystkich mieszkańców, również tych do jeszcze niezbudowanych budynków.
Innym wyjściem w kwestii finansowania jest załatwienie tego indywidualnie tzn. kwota jedna do wpłaty, a każdy sam decyduje w jaki sposób to sobie zgromadzi: gotówka, kredyt itp. - zamiast powoływania spółdzielni, co też pewnie przedłuży sprawę.

Co do płyty na Źródlanej, to też inny jest rodzaj ruchu - tam jeżdżą ciężarówki i inny ciężki sprzęt na budowę. Na potokowej ruch byłby znacznie lżejszy więc i płyty lepiej by się utrzymały. 

Co do momentu rozpoczęcia się drogi to też trochę nie bardzo, żeby obecni mieszkańcy sfinansowali drogę tym, którzy mają mieszkać w jeszcze nie postawionych budynkach za tabliczką "Potokowa". Może Chmara by za nich wyłożył i podem odpowiednio doliczył do ceny?
4
DROGA / Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 20/2 dnia Kwiecień 01, 2015, 09:11:39 »
Witam z moich informacji również wynika iż droga ma być budowana od pierwszych szeregów a nie od tabliczki potokowa. Co w mojej ocenie jest zupełnym bezsensem.
5
DROGA / Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 19B2 dnia Marzec 31, 2015, 19:09:00 »
Najpierw trzeba dowiedzieć się odkąd ta droga jest planowana, bo z informacji jakie ja uzyskałem (nieoficjalnie) wynika że droga ma być prowadzona od pierwszych szeregowców, co z mojego punktu widzenia jest nieakceptowalne. Poza tym należałoby się zastanowić czy rozwiązanie z płytami jest dobre, wszyscy widzimy jak wygląda droga na Źródlanej, płyty się zapadają, ruszają itp, jednym słowem droga się rozpada. Uważam że jeśli mamy coś robić to raz a porządnie, sądzę że dobrze położona kostka brukowa z chodnikami i krawężnikami znacznie lepiej się spisze niż luźna płyta. Oczywiście takie rozwiązanie jest znacznie droższe (nie jestem w stanie przeliczyć o ile droższe), ale będzie na wiele lat i doda estetyki naszej ulicy. A finansować można to na wiele sposobów, przecież jednorazowa wpłata nie jest jedyną metodą. Można to zrealizować na wzór ocieplenia bloków, czyli kredyt na kilka lat rozłożony na całą ulicę. Łączny koszt będzie wyższy, ale miesięczne obciążenia mogą być nieodczuwalne dla budżetu domowego. Problem może być jedynie podmiotem który weźmie taki kredyt, w przypadku bloków robi to wspólnota lub spółdzielnia, w naszym przypadku warto by było porozmawiać na ten temat z Chmarą, jak by nie patrzeć byłaby to też wizytówka dla jego działalności.
6
DROGA / Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 33/2 dnia Marzec 30, 2015, 21:56:42 »
Jestem jak najbardziej za tym, żeby zrobić drogę RAZ a porządnie.
 Wyłożenie drogi płytami nie jest tanim ale w miarę dobrym rozwiązaniem. Niestety nie mamy co liczyć na asfalt :) i jeżeli nie zrobimy tej drogi teraz to jakoś nie widzę szansy na to , żeby Gmina nam ją zrobiła a tym bardziej w najbliższej przyszłości.
Wysypywanie żwiru na obecną drogę jest całkowicie bez sensu  od czasu jak tu mieszkam (ponad rok - przeszliśmy wszystkie pory roku) Chmara nie raz wysypywał różne rzeczy na drogę a ona i tak po każdym większym deszczu bądź śniegu powraca do stanu nie nadającego się do przejechania. Nie wspomnę o przejściu przez drogę bez kaloszy :)
Wysypanie w tej chwili żwiru na drogę zamiast płyt będzie wiązało się z kolejną wysypką w najbliższym czasie czyli tak naprawdę co chwile trzeba będzie wykładać kasę na to, żeby można było w normalny sposób dojechać do domu. Za każdym razem trzeba będzie się przepychać kto da pieniądze na to a kto nie. Jeżeli po każdym deszczu chcemy łatać sobie dziury przy swoim domu to wysypywanie w tej chwili żwiru zamiast kładzenia płyt jest dobrym rozwiązaniem, ale ja nie mam zamiaru wolnej soboty spędzać przy taczce i  łopacie. Wolę dojechać do domu bez dziur, a w wolnej chwili posiedzieć w ogródku :)
Licząc, że kilka razy w roku będzie potrzebna wysypka na drogę to lepiej wydać pieniądze raz (mniejsze) i mieć to z głowy, niż przez kilka lat składać się na wyrównanie drogi.
Kto będzie będzie prowadził księgowość związaną z wysypkami jak Chmara skończy budowę ?? Teraz jest Chmara i tym się zajmuje a później co? będziemy się składać co miesiąc po 500?? żeby było na wysypanie drogi jak popada deszcz??

Wolę zapłacić raz i bez problemów dojechać do domu.  :)
7
DROGA / Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 33/1 dnia Marzec 30, 2015, 20:38:59 »
Chmara tak robił i efekty widać za oknem - dodatkowo, żeby jakakolwiek nawierzchnia wytrzymała choć kilka miesięcy droga musi być wykorytowana i wyrównana, co Chmara też robił, więc do kosztu samego materiału trzeba doliczyć koszt tych czynności. Osobiście, wraz z sąsiadami uważam, że jak ma to być coś, co ma służyć wiele lat to kwota na ofercie jest w pełni akceptowalna. Jak ktoś ma możliwość organizacji wykonania albo materiału po niższej cenie to teraz jest niezły moment, żeby tą możliwość wykorzystać.

Lepiej poczekać chociażby do lata i odłożyć kasę na solidne wykonanie.
8
DROGA / Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 32A1 dnia Marzec 30, 2015, 16:55:21 »
Witam po wstępnych rozmowach z sąsiadami na temat nowej drogi z płyt pod jednym względem jesteśmy zgodni że jej koszt to spory wydatek dla wszystkich. Brakuje oficjalnej listy chętnych gdzie można by sprawdzić kto by się zadeklarował itp. Może z racji iż nasza droga się już uleżała uklepała itp to odpuścili byśmy sobie drogie płyty i zakupili ten sam kamyczkowy żwirek jakim została ona wstępnie wysypana. Była by to już 2 warstwa i nie powinna ona już tak tąpnąć (zatopić się) jak poprzednia.
Koszt wywrotki byłby znikomym wydatkiem w stosunku do ceny oficjalnej drogi.
Jeśli ktoś by mi pomógł jestem skłonny przejść się z listą po wszystkich i pozbierać podpisy. Pozostaje obliczenie ile potrzeba materiału na ok 10cm podsypki na metr kwadratowy.  Deklaruję się do wszelkiej pomocy w tej sprawie. Nawet rozgrabienie można by wykonać we własnym zakresie choć 1h koparki to ok 100zł.
Proszę napiszcie co sadzicie? ;)
9
DROGA / Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zsd - 35/1 dnia Marzec 26, 2015, 19:20:05 »
To jest pusta działka naprzeciwko bliźniaków - przy stawie.
Tu mapa, z aktualnymi podziałami działek (logujecie się jako gość):
https://kartuski.webewid.pl/is/
10
DROGA / Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 20/2 dnia Marzec 25, 2015, 21:20:48 »
A która to dzialka 490/1 ?
Strony: [1] 2 3 4
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
olimp oxtailtokutas braterstwo-broni insei test2555