Autor Wątek: Informacja od dewelopera - droga między budynkami  (Przeczytany 3223 razy)

33/1

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 12
Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2015, 13:27:25 »
Zgadzam się, że najlepsze wyjście to kostka. Koszt wraz z obrzeżami to ok 140/m2. Co do finansowania to można zastanowić się nad założeniem spółdzielni, ale to pewnie dopiero po wprowadzeniu się wszystkich mieszkańców, również tych do jeszcze niezbudowanych budynków.
Innym wyjściem w kwestii finansowania jest załatwienie tego indywidualnie tzn. kwota jedna do wpłaty, a każdy sam decyduje w jaki sposób to sobie zgromadzi: gotówka, kredyt itp. - zamiast powoływania spółdzielni, co też pewnie przedłuży sprawę.

Co do płyty na Źródlanej, to też inny jest rodzaj ruchu - tam jeżdżą ciężarówki i inny ciężki sprzęt na budowę. Na potokowej ruch byłby znacznie lżejszy więc i płyty lepiej by się utrzymały. 

Co do momentu rozpoczęcia się drogi to też trochę nie bardzo, żeby obecni mieszkańcy sfinansowali drogę tym, którzy mają mieszkać w jeszcze nie postawionych budynkach za tabliczką "Potokowa". Może Chmara by za nich wyłożył i podem odpowiednio doliczył do ceny?

zsd - 35/1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2015, 22:32:13 »
No to jeszcze ja:
- zgadzam się, że koszt yumbo jest duży i nie każdego na takie coś jest stać.
- wszelki żwirek natomiast uważam za rozwiązanie mega nietrwałe - i to jest dosłownie kasa wywalona w błoto.
- yumbo nie jest najlepszym jakościowo rozwiązaniem, ale chyba na tę chwilę jedynym rozsądnym.
- ja jestem na tak za yumbo tym bardziej, że mam już przed domem chodniczek z yumbo i jest elegancko :)

Pytanie czy żeby Chmara drogę zbudował musi być 100% chętnych? Bo jeśli tak, to raczej szanse na to marne :).

Pytanie skąd taka cena za położenie kostki (140/m2)? Nie znam się - pytam jako laik, bo w ogródku wychodzi o wiele taniej. To kwestia przygotowania podłoża?
No i te 140 to jest brutto czy netto? :)

33/1

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 12
Odp: Informacja od dewelopera - droga między budynkami
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 08, 2015, 20:42:47 »
140,- netto ale to jestpewnie negocjowalne. Cena wynika z innego rodzaju przeznaczenia nawierzchni - wymiana gruntu, więcej podsypki i grubsza kostka. Mam obecnie wycenę zrobienia podobnego pasa jak Ty w yumbo tylko w kostce za ok 55,- za m2 plus materiał - czyli za ok. 85-90,- za m2. Czekam na info czy fachowiec mógłby podjąć się zrobienia drogi i za jaką kasę.

Co do obecnej sytuacji - podpisałem i odesłałem papier na temat budowy drogi z yomb. Lepsza taka niż to co jest teraz :)

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
weganizm radiomms besterlive alshams kl7